Jan 15

budapestŻeby dobrze poznać Budapeszt, nie wystarczy jeden, dwa czy nawet trzy dni. Miasto to uważane jest za jeden z największych skarbów Europy, a jednocześnie poczujemy to magiczną aurę i życie w dzień oraz w noc. Miejsce to na przyciąga zakochane pary oraz rodziny i przyjaciół na wspaniałe wczasy. Będąc tutaj koniecznie musimy odwiedzić Wzgórze Zamkowe, by zobaczyć Stare Miasto, które położone jest po prawej stronie Dunaju, w dawnej Budzie. W trakcie spaceru trawimy na Plac Św. Trójcy z neogotyckim kościołem św. Macieja. Większe zainteresowanie z pewnością wzbudzi Zamek Królewski i Galeria Narodowa oraz Muzeum Historii Budapesztu.

Sposobem na najszybsze zejście ze Wzgórza Zamkowego jest zjazd wagonikiem kolejki linowej Siklo wprost na plac Clark’a Adama. Wcześniej jednak warto z Baszty Rybackiej obejrzeć wspaniałą panoramę przeciwległego peszteńskiego brzegu Dunaju. Uwagę zwraca tutaj gmach węgierskiego Parlamentu. Niedaleko stąd do Bazyliki Św. Stefana. Tu przechowywana jest relikwia pierwszego króla Węgier. Po wyjściu z niej najlepiej skierować się w stronę Dunaju, bowiem po drodze będziemy mijać Most Łańcuchowy. Stamtąd już tylko kroki dzielą nas od V’ciutca – słynny deptak, pełen drogich sklepów i restauracji z wyśmienitym jedzeniem. To właśnie tutaj przez 24h na dobę tętni życie, ta część miasta nigdy nie zasypia.

budapestWęgierska kuchnia jest jedną z najbogatszych na świecie. Do jej najsłynniejszych dań należy bogracz, czyli zupa gulaszowa. Jest gęsta, z kawałkami mięsa wołowego, ziemniakami, zacierkami, przyprawiona obficie papryką – którą się je jako samodzielne danie.

Podróż do Budapesztu możemy odbyć na kilka sposób, wycieczka autokarowa, podróż samochodem, lub najszybciej lot samolotem. Z Polskich lotnisk w tym kierunku operuje kilka linii lotniczych, które bardzo często oferują atrakcyjne promocje cenowe na bilety lotnicze. Planując wycieczkę, za pośrednictwem internetu możemy wyszukać i zarezerwować interesujący nas hotel. W mieście dostępne są zarówno tańsze hotele dla rodzin z dziećmi.


Comments are closed.

X