Apr 10

croatia flagW tegoroczne lato tylko co drugi Polak wyjedzie na urlop, wielu z nich wybierze nasz rodzimy słony akwen, wielu zdecyduje się na zagraniczne wojaże do Grecji, Chorwacji, Bułgarii i Turcji. Według doniesień PAP-u właśnie te cztery kraje są najczęściej wybierane przez naszych rodaków z oferty lato 2014. Pierwszy, można rzec sprawdzony, drugi i trzeci z pewnością przyciągają ceną, zaś ostatni, pozwala skosztować odrobinę egzotyki.

Polacy chętniej decydują się na spędzanie wczasów poza granicami naszego kraju. Z danych uzyskanych przez Polski Związek Organizatorów Turystyki wynika, że sprzedaż zagranicznych propozycji wzrosła aż o 40 procent w porównaniu do roku ubiegłego. Najczęściej powtarzającym się wyborem (dane z biur podróży )są zdecydowanie Hiszpania, Grecja, Turcja i Hiszpania. Na miano niekwestionowanego lidera stawki zasługuje w te lato Bułgaria. Polacy polubili ten kraj, i mimo iż dla większości jest to jednak nowe miejsce wakacyjnego wypoczynku to są również grupy regularnie odwiedzające i poznające na nowo ten letni kierunek.

Wczasowy wypoczynek może wyglądać bardzo różnie. Ci podróżni, którzy zdecydowali się na dojazd do punktu docelowego własnym samochodem stawiali na Chorwację, Włochy i Grecję. Natomiast rodziny podróżujące z dzieciakami wybierały ofert sprofilowane, w których obowiązkowo dominowały parki wodne, polscy animatorzy i inne tego typu atrakcje.

Jeśli chodzi o koszt wyjazdów możemy się nieźle zdziwić, bowiem okazuje się, że najtańsza z najpopularniejszych kierunków jest Turcja. Za siedmiodniowy pobyt w hotelu o bardzo dobrym standardzie (4 gwiazdki + all inclusive) zapłacimy już od 1674 złotych za osobę. Podobnie, jeżeli chodzi o tydzień na Majorce (4 gwiazdki + dwa posiłki) – od 1696 złotych, greckiej wyspie Kos (4 gwiazdki +dwa posiłki) – od 1738 złotych czy w Bułgarii (4 gwiazdki + dwa posiłki) – od 1756 złotych za osobę.

Wiele polskich biur podróży odnotowało zwiększenie sprzedaży ofert na wczasy 2014. Liczba zainteresowanych znacząco wzrosła w porównaniu z rokiem ubiegłym. Bez względu na pośrednika, preferencje Polaków były takie same i stawiali na Chorwację, Turcję i Grecję. Oznacza to, że w miejsca te nadciągnie upalnym latem prawdziwa inwazja słowiańskich korzeni.

croatia flag


Comments are closed.

X