Jun 10

cyprusNa Cyprze słońce świeci 320 dni w roku, dzięki czemu turyści odwiedzają to miejsce non stop ciesząc się piękną pogodą i chwilą oddechu od szarej codzienności. Jest to państwo zlokalizowane u wybrzeży Turcji, Libanu i Syrii ( wschodnia część Morza Śródziemnego).

Niecodzienne atrakcje

Nie wszyscy wiedzą, że Cypr to prawdziwa „kocia stolica”. Na wyspie spotkamy się z tymi zwierzakami praktycznie na każdym kroku – na plażach, gdzie leniwie wylegują się w gorącym słońcu, na osiedlach, gdzie przechadzają się uliczkami bez celu, przy domach, barach itp. Wszystkie te koty, które tak naprawdę nie mają właścicieli są zadbane, ponieważ mieszkańcy Cypru mają słabość do tych zwierzaków. Dodatkowo zgodnie z legendami, w które wierzy się na wyspie koty specjalnie zostały tam sprowadzone, aby pozbyć się jadowitych węży i chronić domowników.

Na wyspie znajduje się kilkanaście parków rozrywki/parków wodnych. Związane jest to przede wszystkim z nieustającym ruchem turystycznym i panującymi na miejscu wysokimi temperaturami. W jednym z parków znajduje się ogromna zjeżdżalnia wodna, prawdopodobnie jedna z największych na świecie. Składa się ona z 370 zakrętów. Skarbem Cypru są piękne zabytki. Do najpopularniejszych z nich możemy zaliczyć przede wszystkim wieś Enkomi, Grobowce Królewskie, Zamek Kantara oraz Meczety.

Kiedy najtaniej?

Najtaniej w kwietniu i maju tego roku do portu lotniczego w miejscowości Larnaka dostaniemy się z lotniska Chopina w Warszawie. Rejsy obsługiwane będą przez linie Wizz Air. Za lot w jedną stronę zapłacimy wówczas promocyjnie 209 zł. Z Katowic natomiast najtaniej polecimy dopiero w lipcu- 262 zł.

Oferta wczasów na Cyprze jest ogromna, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Siedmiodniowy wyjazd do miejscowości Larnaka na Cyprze z zagwarantowanym zakwaterowaniem w trzygwiazdkowym hotelu, gdzie w cenę wliczone są śniadania i obiadokolacje, kosztuje od 1400 złotych od osoby w ofercie last minute. Wakacje na Cyprze to połączenie błogiego wypoczynku na plaży z fantastycznymi miejskimi atrakcjami. Larnaka to świetne miejsce zarówno na niezapomniane rodzinne wakacje jak i szalony wypad z przyjaciółmi.

Hotele na Cyprze posiadają zarówno pokoje standardowe oraz rodzinne. W typowym wyposażeniu znajdziemy tradycyjnie w telewizor, klimatyzację, bezpłatne łóżeczko dla dziecka, balkon, taras, za opłatą : Internet. Bardzo często na terenie obiektu znajduje się restauracja, bar, basen, centrum konferencyjne, plac zabaw, ogród. Dla turystów istotna jest również lokalizacja hotelu przede wszystkim bezpośrednie położenie nad morzem oraz jakość plaży i to czy na miejscu znajdują się parasole i leżaki, które dostępne są bezpłatnie lub za niewielką opłatą.

cyprus


Comments are closed.

X